Hľadaj:
Jesenné výtvory
 

Jeseň svojou farebnosťou často porazí aj iné, na prvý pohľad možno atraktívnejšie obdobia. Nazrite pod pokrievku našej obľúbenej tvorby v tomto ročnom období.

Ak naša Martinka uvidí v parku gaštanové stromy, ťažko je potom dostať ju odtiaľ bez plného vrecka gaštanov. Po príchode domov potom spolu, rovnakým dielom, pracujeme na modeloch dinosaura či škrečka. Rovnaký diel znamená, že tatík strúha špilky a lúska gaštany, a Martinka kibicuje...

Dinosaurus

Škrečok

Radosť z modelov je ale zaručená:

Výtvory

V prípade, že vonku je tak mokro (prípadne, že sme takí chorí, že iba ležíme v posteli), je nutné nájsť si inú zábavku. Pri našich návštevách v knižnici má Martinka dve mánie: požičať si nejakú knižku o škrečkoch a požičať si nejakú knižku o majstrovaní. Nie že by ich potom prečítala, to veru zatiaľ nehrozí, ale aspoň popozerá obrázky a ...otravuje tatíka, čo by sa dalo vyrobiť. Minule jej padla do oka knižka o origami, umení skladať z papiera, a tak sme potom vytvárali napríklad aj takýchto jazdcov na koňoch - pre objektivitu treba dodať, že jedného koníka robila Maťka prevažne sama, podľa pokynov. A ani to veľmi nevidno, že?

Origami


Ján. Belej, 5.10.2008

Vaše hodnotenie tohto článku (v bodoch): najhorší... 1 2 3 4 5 ...najlepší